Házirend kiegészítés  

Házirend-kiegészítés - hatályos 2024. szeptember 2-tól, jogszabályváltozás miatt

I. Az iskolába tilos behozni olyan eszközt, amely

a) a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről szóló 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet szerinti közbiztonságra különösen veszélyes eszköz,

1.      Vagyis az olyan szúró- vagy vágóeszközt, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, (továbbá a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

2.      a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

3.      a lánccal vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek;

4.      az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);

5.      az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);

6.      az olyan eszköz, amely elektromos feszültség útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas (elektromos sokkoló);

7.      az olyan eszköz, amely a zárszerkezetek illegális kinyitására vagy feltörésére szolgál (különösen: álkulcsok, mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek),

b) azon tárgyat, amelynek birtoklása

ba) a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvényben vagy

bb) a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvényben foglaltak szerint büntetendő, vagy

c) a tizennyolcadik életévét be nem töltött személy részére nem értékesíthető terméket.

Vagyis

8.      kábítószer,

9.      pszichoaktív anyag;

10. robbanóanyag, robbanószer, vagy ezek felhasználására szolgáló készülék

11. lőfegyver, lőszer.

Valamint

12. alkoholtartalmú ital [a kizárólag orvosi rendelvényre kiadható gyógyszer kivételével],

13. szexuális termék

14. dohánytermék, valamint vízipipa:

15. cigarettahüvely és cigarettapapír,

16. dohánylevél töltő,

17. elektronikus cigaretta,

18. utántöltő flakon, patron, nikotinmentes utántöltő flakon, nikotinmentes patron,

19. dohányzást imitáló elektronikus eszköz,

20. dohányzást helyettesítő nikotintartalmú termék,

21. az új dohánytermék-kategóriák kiegészítő termékeinek, valamint

22. a dohányzási célú gyógynövénytermék

 

Az iskola tanárai ellenőrizhetik, van-e a tanulónál tiltott tárgy, illetve ha van, elvehetik azt.

 

Átmeneti rendelkezés a használatban korlátozott tárgyakkal kapcsolatban, addig, amíg az iskola nem kap minden tanuló számára zárható, egyszemélyes mobiltelefon-tartó értékmegőrzőket, illetve amíg egyéb praktikus alternatíva - a jogszabály keretei között - nem születik.

 

I.            Azok a tanulók, akiknek van egyéni öltözőszekrényük, a mobileszközüket az első tanítási óra előtt a szekrénybe rakják, és utolsó tanítási órájuk után vehetik fel. Az osztályfőnök ezekben az osztályokban is dönthet úgy, hogy inkább ő szedi be a mobiltelefonokat.

II.            A többi osztály esetében az osztályfőnök - amennyiben az osztályfőnök hiányzik, nincs jelen, a helyettese - az első óra előtt, az osztályteremben beszedi az internetelérésre alkalmas mobiltelefonokat.

III.            Első óra alatt a 8.15-kor kezdődő órát értjük. Tehát ha a tanulónak ez előtt van órája (testnevelés), akkor is a 8.15-ös óra előtt kell leadni a telefonját.

IV.            Ha a helyettes is hiányzik, a pedagógiai asszisztens szedi be a telefonokat.

V.            A tanítási nap során a beszedő személy - vagyis az osztályfőnök vagy a helyettese - tárolja a telefonokat a tanáriban (testnevelő tanáriban) lévő íróasztalában.

VI.            Ha az osztályfőnök vagy helyettes hiányzik, és a pedagógiai asszisztens szedi be a telefonokat, ő azokat az igazgatóhelyettesi irodában helyezi el.

VII.            Az osztály utolsó tanórája után az osztályfőnök, hiányzása esetén a helyettese, hiányzása esetén a pedagógiai asszisztens az osztályteremben kiadja a telefonokat.

VIII.            Ha valaki késik, az első órát tartó tanárnak adja le a telefonját, aki azt az óra után átadja az osztályfőnöknek, vagy a helyettesnek, ha mindketten hiányoznak, a pedagógiai asszisztensnek.

IX.            Ha egy osztály tanulói órarend szerint nem egy időpontban kezdik vagy fejezik be a tanítási napot (elsősorban a 11-12. évfolyamos fakultációk miatt), a nem első órára érkezők, vagy a többieknél korábban távozók az osztályfőnöknek vagy a helyettesnek adják le a telefonjukat, illetve tőlük veszik fel.

X.            A tanulószobát igénybe vevő diákok esetében a tanulószobán ügyelő tanár veszi át a mobiltelefonokat azoktól az osztályfőnököktől (helyettestől), akiknek osztályában van tanulószobás. A diákok tanulószobán is csak oktatási célra használhatják a telefonjaikat.

XI.            Azok a tanulók, akik tanulási nehézség miatt eddig is használtak tanulástámogató digitális eszközt a tanórán, ezentúl is tehetik.

XII.            Amennyiben a tanulók a tanítási nap folyamán engedély nélkül használják a mobiltelefonjukat, az iskola tanárai felszólítják a tanulót, hogy telefonját zárja el (ha van egyéni szekrénye) vagy a telefont átveszik tőle.